Implanty – prawie dla każdego

Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi stomatologii od wielu lat jest implantologia. Medycyna w tym zakresie idzie do przodu, zyskując dzięki temu coraz więcej miłośników pięknego uśmiechu. Implanty poleca się osobom, które z różnych przyczyn mają ubytki zębowe, chcą odbudować pojedyncze zęby lub całe łuki. Sam proces wszczepienia implantów nie jest długi, jednak najwięcej czasu pochłania przygotowanie, które może trwać nawet 3 miesiące. Dentysta z Kielc podkreśla, że nie jest prosty zabieg, istnieje bowiem szereg przeciwwskazań. Najgorzej jest z pacjentami, którzy mają zaawansowaną paradontozę – może się bowiem zdarzyć, że nastąpił u nich zanik kości żuchwy, co jednak łatwo sprawdzić podczas specjalistycznego prześwietlenia. Dentysta nie ma też dobrych informacji dla nałogowych palaczy, którzy mają zwykle problemy z krążeniem. Proces gojenia u palaczy może również przebiegać znacznie dłużej.

Więcej jest jednak zalet wszczepienia implantów. Przede wszystkie odzyskamy piękny, lśniący uśmiech. Dentysta z Kielc przygotowuje swoich pacjentów etapami. W pierwszej kolejności należy wykonać szereg szczegółowych badań medycznych, które potwierdzają, że kondycja zdrowotna pacjenta jest dobra. Następnie dentysta wykonuje zabiegi chirurgiczne, które przygotowują kość do wszczepienia implantu i następuje jego wszczepienie. W międzyczasie będzie trzeba czekać, aż rany po śrubie gojącej, którą zamocuje lekarz całkowicie się zagoją. To może być trudny czas, jednak można mieć pewność, że nie będzie trzeba funkcjonować całkowicie bez zębów. Ma to szczególne znaczenie u pacjentów, którzy zdecydowali się na implanty zębów przednich. W każdym przypadku stomatolog przygotuje tak zwane "zęby tymczasowe" do czasu, aż nastąpi wszczepienie implantów właściwych. Czas gojenia po zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak może trwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie trzeba regularnie odwiedzać stomatologa, aby mógł monitorować stan uzębienia.

Nigdy nie jest za późno, aby zęby zyskały wyjątkowy blask. Jako ciekawostkę można dodać, że najstarszy pacjent, który zdecydował się na wszczepienie implantów był już w bardzo dojrzałym wieku – miał ponad 80 lat. Dlatego umów się na konsultację z dentystą i zrób pierwszy krok na drodze do zyskania pięknego uśmiechu.

Dodaj komentarz