Makijaż permanentny brwi w Częstochowie

Aby wykonać perfekcyjny makijaż brwi, trzeba naprawdę wiele praktyki. Niestety nawet najlepiej wykonany makijaż tej części twarzy szybko rozmazuje się pod wpływem potu czy dotyku. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny, który ma w ofercie każdy dobry salon kosmetyczny na terenie Częstochowy [otwórz➩swiaturody.com Częstochowa]. Aby znaleźć w tym mieście profesjonalny zakład kosmetyczny wykonujący taką usługę, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: “kosmetyczka Częstochowa”.

Komu jest polecany makijaż permanentny?

Codzienny poranny makijaż zabiera wiele czasu, z czego najwięcej poświęca się na malowanie brwi. Nawet mając dużą wprawę ciężko jest pomalować je tak, by były symetryczne. Krzywo umalowane brwi psują cały efekt. Makijaż permanentny jest polecany kobietom, które nie mają rano zbyt wiele czasu. Jest też idealny dla kobiet, które uprawiają sport lub korzystają często z basenu. Brwi pomalowane w ten sposób zawsze wyglądają dobrze i nie wymagają poprawek oraz nie zmyje ich nawet największy deszcz czy chlorowana woda w basenie. Również kobiety, które mają rzadkie brwi lub oba łuki są bardzo niesymetryczne będą zadowolone z trwałego makijażu.

Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego?

Zagęszczanie brwi tym sposobem polega na wprowadzeniu do skóry pigmentu, który utrzymuje się tam kilka lat, jest to więc bardzo trwały makijaż i warto zadbać o to, by był wykonany przez doświadczoną kosmetyczkę. Zabieg rozpoczyna się od ustalenia koloru pigmentu [szczegóły: wikipedia.org] i najlepiej, by był on jak najbardziej zbliżony do koloru włosów. Następnie kosmetyczka rysuje szkic łuku brwiowego i jeśli jego kształt zostanie zaakceptowany przez klientkę, przechodzi do wprowadzania barwnika w skórę. Nie jest to jednak typowy tatuaż, gdzie brew jest malowana jak jedna gruba kreska. Makijaż składa się z cienkich kreseczek, które imitują małe włoski, dzięki temu wygląda wyjątkowo naturalnie. Na skórze przy pomocy specjalnego ostrego piórka wykonywane są kreseczki, w które później wprowadzany jest barwnik. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i klientka nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu. Efekt ostateczny jest widoczny po upływie tygodnia, kiedy barwnik lekko zblaknie, a skóra się wygoi.

Dodaj komentarz