Pałace

W województwie śląskim jest kilka ciekawych obiektów pałacowych, które warto zobaczyć z bliska. Jest to jedna z większych atrakcji w tym rejonie. Kilka z nich to między innymi:

 

 

Powyższe zdjęcie przedstawia pałac, który znajduje się w Bytomiu – Miechowicach. Właściwie obecnie są to ruiny pałacu Wincklerów. Został on zbudowany w stylu klasycystycznym następnie przebudowany na styl XVI-wiecznego angielskiego gotyku.

 

 

Kolejna fotografia przedstawia ruiny, elektycznego pałacu, który powstał końcem XIX wieku. Niestety po spaleniu w latach 90-tych są to już tylko ruiny. Do obecnych czasów pozostał ogród, który niegdyś stworzono dookoła pałacu. Można w nim zobaczyć pomniki przyrody takie jak między innymi topola kanadyjska oraz 170-letni modrzew.

 

 

Jeszcze innym obiekt pałacowy, po którym pozostały ruiny znajduje się w miejscowości Włodowice. Początkowo na jego miejscu mieścił się dwór drewniany, który w czasie potopu szwedzkiego został spalony. Następnie powstał pałac w stylu polskiego baroku wybudowany przez Stanisława Warszyckiego. Niestety po pożarze, jaki nastąpił w XX wieku zostały tylko ruiny, które można zobaczyć do dzisiejszego dnia.