Warszawscy dentyści pokazują, jak dbać o zęby

Istnieje kilka różnych metod dbania o zęby i troszczenia się o to, aby były mocne, zdrowe i ładne. Bez względu jednak na to, który ze sposobów się stosuje, cel jest zawsze jeden: zapobiegać powstawaniu próchnicy, ubytków czy nieświeżego zapachu. Coraz częściej uświadamia się już małe dzieci o tym, jak ważne jest prawidłowe dbanie o zęby. Także sami dentyści przykładają ogromną rolę do przypominania swoim pacjentom i podstawowych zasadach takiej dbałości. A te wbrew pozorom wcale nie są takie trudne do zapamiętania i zrealizowania.

Dbałość po warszawsku
Warszawa jako największe polskie miasto jest jednocześnie pierwowzorem wszelkich zmian i trendów związanych ze stomatologią. Tutaj mieści się największa liczba gabinetów dentystycznych (więcej: dentysta-stomatolog.com/warszawa,1.html), co przekłada się automatycznie na doświadczenie i umiejętności samych dentystów, także w zakresie chirurgii szczękowej, ortodoncji czy protetyki. Większe miasto to również większa współpraca pomiędzy tymi specjalistami; dentysta może w każdej chwili bez najmniejszego problemu poradzić się ortodonty, protetyka, skonsultować jakiś przypadek z chirurgiem szczękowym czy lekarzem medycyny estetycznej. Dentyści prowadzący swoje praktyki w małych miejscowościach lub wręcz na wsiach często są takiej możliwości pozbawieni lub trwają one o wiele dłużej. To wszystko sprawia, że to właśnie Warszawa jest swoistym prekursorem zmian w branż dentystycznej – także jeśli chodzi o aktualne zasady prawidłowego dbania o zęby.

Trzy kroki
Obecnie uznaje się za najskuteczniejszą metodę profilaktyki opierającej się na trzech krokach: myciu zębów, odpowiedniej diecie i regularności kontroli dentystycznych. Bez wątpienia każdy stomatolog potwierdzi, jakie kluczowe znaczenie ma regularne szczotkowanie zębów, najlepiej trzy razy dziennie lub po każdym większym posiłku. Same posiłki i to, co się na co dzień je, również ma znaczenie dla zębów; z jednej strony pokarm odpowiada za powstawanie na przykład przebarwień na szkliwie. Z drugiej jednak dostarczane w nim składniki mineralne mają wpływ na kondycję zębów, ich wytrzymałość, odporność na ścieranie, twardość oraz na same dziąsła. Z kolei regularne chodzenie do dentysty na kontrolę, najlepiej dwa razy do roku, pozwala odpowiednio szybko dostrzec pierwsze nieprawidłowości w wyglądzie zębów i wdrożyć właściwe ich leczenie.

Dodaj komentarz