Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Chcesz zamówić biżuterię Swarovskiego? Wejdź na www.bizutik.pl

Kryształy wyglądają naprawdę świetnie, jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ich kupno. Na szczęście w sklepach jubilerskich znajdziemy także mniej kosztowne odpowiedniki tych kamieni. Szczególnym uznaniem cieszą się na pewno kryształki Swarovskiego. Tradycja ich produkcji zaczyna się w dziewiętnastym wieku, kiedy Daniel Swarovski wynalazł maszynę do obrabiania szkła kryształowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest w prawie wszystkich krajach. A kryształki spotyka się tak w pierścionkach, jak i smartfonach lub też na butach.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – jak powstaje?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technologia ich wyrobu jest pilnie strzeżona – wiemy tylko, iż stosuje się w tym celu odpowiednie maszyny, a wszystko odbywa się w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest znacznie lżejsza od naturalnego kryształu. Wśród konkurencji wyróżnia się przede wszystkim dokładnym szlifem – na początku przywodzi na myśl prawdziwe minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – więcej niż kolczyki?

Firma oferuje także inne produkty – dostarcza kryształki wytwórcom elektroniki lub żyrandoli. Warto też dodać, iż Swarovski jest dostawcą sprzętu optycznego oraz odblasków – między innymi tych, które stosowane są w krajowych znakach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki oraz kolczyki – są głównym i najbardziej popularnym produktem tej firmy. Można je kupić zarówno w markowych sklepach , jak i w sklepach internetowych, które posiadają zdecydowanie największy ich wybór.