Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz zamówić mistyczny topaz, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2dVtG0Z

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia jest też różnorodność kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.