Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz kolczyki kwiatuszki

Od stuleci jednym z najważniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, są kwiaty i ogółem flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest sporo. Pośród najważniejszych wspomnieć trzeba z pewnością znaczną różnorodność tego rodzaju wzorów powodującą, iż biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie powinniśmy zapominać także o przyciągającym wzrok designie, którym częstokroć charakteryzują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria na bazie motywów florystycznych – albowiem ona wspaniale współgra zarówno z szykownymi, wyjściowymi kreacjami, jak i stylizacją noszoną na co dzień. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatki, żeby wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – prawidłowo dobierz je do danej okazji

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę efektownym dopełnieniem każdej kreacji – w wielu przypadkach stają się wręcz najważniejszym jej elementem. By tak jednakże było, należy je odpowiednio dopasować do konkretnej stylizacji. Jeśli chodzi o kreacje wieczorowe lub te przeznaczone na oficjalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich są na pewno kolczyki kwiatuszki ubogacone kryształkami Swarovskiego bądź kamieniami szlachetnymi. Przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach dobrze natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin z reguły mają sztyfty. Osobną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotychczas rzadko używanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak drewno, ceramika czy tworzywa sztuczne.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Inne motywy roślinne

Pozostając nieprzerwanie w temacie kolczyków kwiatuszków, wypada zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zaskarbił sobie uznanie złotników. Sporym popytem cieszą się również wzory bazowane na kształcie liści i kłączy. Nieco rzadziej spotykane – aczkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]