ametysty, biżuteria z ametystami

Kolczyki z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Mozambiku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.