Zobacz, gdzie kupić srebrne zawieszki, wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje również na styczność z wodą czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru przedmiotów, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.