Wszystko o zapięciach kolczyków

Kup kolczyki srebrne.

Kupując kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, to jak się prezentują oraz materiał, z którego są wykonane,, ale również na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje ogromny komfort noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Podobnie popularny jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiej go zapiąć, przez wzgląd na rozchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć stosuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je latem, kiedy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, szali czy czapeczek.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Obecnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]