Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw o dział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Etapy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, żeby już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, kompleksowy i klarowny zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim przypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga całkowitego zrozumienia i taktownego podejścia. Nierzadko wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.