Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Dowiedz się więcej o filtrach hepa h14

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne mini-pleat wyłapują pyły zawieszone oraz włókna

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w urzędach, biurach czy budynkach mieszkalnych doskonale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, sierść zwierząt bądź spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę cechującą się znaczną odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna praca w ekstremalnym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących elektronikę.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46