malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jakie oprogramowanie można użyć?

Istnieje wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie game devów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak między innymi Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Zasadniczo lekcje digital paintingu odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze triki korzystania z pędzli, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]