Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Sprawdź informacje o kursie Blender.

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki na rzecz kreowania swoich dzieł tylko cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi kosztami – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkowicie bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D na własną rękę bywa frustrująca

Korzystanie z dowolnej aplikacji można opanować na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa bardzo frustrujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez kursanta doradzając, które detale wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu trafne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, żeby odbywał się on w małych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów 3D jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością poszukiwaną i poważaną w szczególności w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Poznanie programu Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane dzieła, które potem można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy pragnący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności lub spróbować nowych form wyrażania siebie.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]