Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

Dalsze informacje o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie telewizji jest teraz codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy może wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w wypadku radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on przekaz tylko wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]