Multiswitch kaskadowy – co daje?

Chcesz zamówić multiswitch kaskadowy? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, decyduje sporo cech. Powinna rzecz jasna być solidna i zapewniać dużą jakość transmitowanych danych, ale tak samo istotna okazuje się opcja swobodnego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie powinno wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych robót – przez to pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie sieci jest szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami i złączami, do których mocowane są kable. Jeśli konieczne będzie poszerzenie sieci – między innymi wówczas, gdy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najprostsze urządzenia tego typu mają 8 gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach należy oczywiście wykorzystać moduły o większej ilości wejść. Niezwykle istotna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]