wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy – najważniejsze informacje

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych nieruchomościach

W hurtowniach znajdziemy wiele mechanizmów, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór kanałów telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Montowane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Działają na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych oraz w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – sprawdzają się w trudnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – przykładowo VHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię eliminującą zakłócenia pochodzące z internetu LTE. W zależności od rodzaju urządzenia posiada także trzy-cztery specjalistyczne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w zewnętrzne zasilanie, a także sygnalizatory LED.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]