Co komunikują tabliczki informacyjne

Sprawdź, gdzie zamówić tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na budynkach, takich jak bloki, zakłady pracy, szkoły, biura. Dzięki nim z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je też dostrzec wewnątrz. To ogromna podgrupa znaków, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale również typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich budynkach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami referatów. Szukasz wójta czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wskazują strefy służbowe

Tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, wyznaczają pomieszczenia dla palących, informują o regułach używania wind podczas pożaru. Urzędy mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych komponentów (np. aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]