Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Skieruj się tu, aby zaopatrzyć się w znaki BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimum. Obecnie kodeks BHP nakłada wymóg właściwego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zalicza się też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na przeróżnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w przemyśle. Wykorzystuje siętam najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także przy złym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]