Skitury – wycieczki po górach na nartach

Skieruj się w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta skitur.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Trudne, lecz przynoszące dużo satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym relaksem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas dość wyczerpujących, jednak nadzwyczaj satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów i nart.

Gdzie udają się entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]