Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Więcej szczegółów o tym, czym jest mass collect znajdziesz tu.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy czy też tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych pomyłek, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla firm wystawiających około stu faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]