internetowa wymiana walut, kantor online

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze bądź w najbliższym oddziale banku – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednakże w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Zalety kantoru online

Działanie kantoru online jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą też kilka innych usług stosowanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w ustalonym przez klienta terminie.

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę i ogromną autonomię w zarządzaniu kapitałem. Używają ich również osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby uczące się bądź zatrudnione za granicą. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.