Kolekcjonowanie numizmatów może stać się korzystną inwestycją

Zobacz, gdzie kupić polskie monety kolekcjonerskie, wejdź na https://tinyurl.com/yg9bpkte.

Monety to nie tylko pieniądz, ale także przedmiot westchnień numizmatyków z całego globu. Numizmatyka, będąca początkowo sferą nauki analizującą medale, monety a następnie też banknoty, z upływem lat przerodziła się w poważane hobby. Liczni numizmatycy uważają natomiast kupowanie monet jako pomysł na lokatę pieniędzy w mienie, mogące po pewnym czasie dać wymierne dochody. Odpowiednio korzystają z tego małe i duże mennice, każdego roku emitujące ogromne ilości ciekawych złotych oraz srebrnych monet kolekcjonerskich.

Monety numizmatyczne ze srebrnego i złotego kruszcu – pasja, która może dać zysk

Powodów, dla których numizmatycy kolekcjonują monety oraz banknoty jest co niemiara. Poniektórzy koncentrują się na monetach kolekcjonerskich emitowanych w związku ze zbliżającą się rocznicą pamiętnego wydarzenia historycznego bądź narodzin czy też śmierci uznanej znakomitości z obszaru kultury albo polityki. Drudzy fascynują się pieniędzmi, wobec tego kolekcjonują środki płatnicze przeróżnych państw. Jeszcze inni poszukują monet, których rewers ilustruje konkretny motyw, przykładowo związany z ptakami albo sportem. Jest natomiast grupa osób, której nie interesują numizmaty emitowane w sporych nakładach z niklu, mosiądzu oraz miedzi, a która skupia się na monetach okolicznościowych z kruszców szlachetnych, zwłaszcza ze złota i srebra. Rzecz jasna, takie monety numizmatyczne już w dniu emisji są kilkukrotnie droższe aniżeli typowe monety kolekcjonerskie, lecz należy mieć świadomość, iż ich kupno bywa zyskowną inwestycją. Po upływie czasu cena srebrnych i złotych numizmatów może znacznie wzrosnąć, nie tylko ze względu na limitowaną ilość konkretnego wzoru, ale też ze względu na możliwy wzrost ceny kruszcu, którego zostały one wybite.

Srebrne i złoteolskie monety kolekcjonerskie

Numizmatykom koncentrującym się wyłącznie na monetach produkowanych nad Wisłą na pewno nie zabraknie interesujących okazów do kupienia. Ledwie w ostatnich paru latach Mennica Polska wypuściła takie numizmaty jak przykładowo 100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego oraz kolekcja Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości z podobiznami m.in. Wojciecha Korfantego i Józefa Hallera. Większość monet okolicznościowych wybijanych w naszym kraju to srebrne numizmaty o nominale 10 złotych. Ich koszt, w zależności od nakładu, daty emisji i wagi, oscyluje w przedziale od 90 do czasem 300 złotych. Złote i srebrne monety zamknięte są na ogół w kapslu albo umieszczone w kasetce razem z certyfikatem.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]