Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, więc nie zalecamy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.