Sprawdzaj kurs online i wymieniaj dolara na złotówki

Aktualny kurs dolara. Więcej informacji na https://www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty.

Jeszcze 40 lat temu każdy pragnął posiadać co najmniej parę dolarów, żeby pójść na zakupy do Pewexu. Natomiast dekadę później trzymanie oszczędności w tej walucie było przejawem powodzenia w życiu zawodowym. Obecnie znaczna część Polaków robi codziennie zakupy płacąc w dolarach, korzystając po prostu z wszechobecnej globalizacji oraz dostępności internacjonalnej wysyłki paczek z najpopularniejszych światowych sklepów online. Nic więc dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie wywołuje już emocji, a kupić go można również bez wychodzenia z domu, bo od kilku lat w naszym kraju funkcjonują kantory online, w których można wymienić złotówki na dolary po kursie często korzystniejszym niż w bankach.

Dolar amerykański – ciekawostki, które zaskakują

Nazwa „dolar” wywodzi się od słowa “talar”. Takim mianem określano monety z Czech o wadze 1 uncji srebra. I naprawdę z początku walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty ze znakiem dolara, które w początkowym okresie miały ogromną grupę adwersarzy, wprowadzono do obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX wieku jako rozwiązanie kryzysu związanego z deficytem bilonu. Niewiele osób wie, iż banknoty dolarowe nie są wyprodukowane z papieru, a z mieszanki włókien lnianych (ok 25%) oraz bawełnianych (ok 75%) z dodatkiem paru innych komponentów, będących utajnione. Nie oznacza to jednak, iż amerykańskie banknoty są bardziej trwałe – ocenia się, że niskie nominały funkcjonują w obiegu nie dłużej niż 5 lat, natomiast banknoty z nominałem 100$ – od 9 do 18 lat. Zużyte banknoty są mielone, a uformowany z nich materiał jest przekazywany podmiotom, które przerabiają je na materiały budowlane. Amerykańskie monety krążą w obiegu blisko 30 lat, lecz są one również zwykle gubione, a często po prostu wyrzucane przez Amerykanów. Analizy podają, że taki los spotyka rokrocznie przeszło 62 miliony dolarów w bilonie.

Gdzie sprawdzić kurs dolara?

Dolar to nazwa kilku walut ale nie ukrywajmy, że gdy mówimy “dolar” to chodzi nam o dolara amerykańskiego, który dwadzieścia lat temu był najważniejszą walutą świata, a dopiero w tym wieku stopniowo tracił swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara ciągle stanowi największą część obrotów na Forex. Osoby zainteresowane aktualnym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdym momencie poznać jego wartość na przykład na stronach kantorów online, gdzie kurs walut uaktualniany jest co parę chwil. Oprócz tego, można tam skonfrontować wartość dolara z aktualnymi kursami najpopularniejszych walut, jak również przejrzeć historyczne notowania jego kursu.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]