Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.