Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Tu odnajdziesz aktualną ofertę wypraw trekkingowych dla początkujących.

Wypady w góry mogą przybierać wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób z doskonałą kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się trudnych warunków obozowania w toku długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]