Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w Polsce popularny od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to też świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.