trekkingi, wyprawy w góry

Trekkingi w górach całego świata

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście jest wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki gwarantujące stabilność na nierównych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc dobrego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, co powoduje, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z obu narzędzi niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przejść trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, które zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach K2 i Broad Peak.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]