Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie licznych turystów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych wrażeń z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią głównie niesamowite krajobrazy, kurczące się już lodowce, jak również możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]