Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Wyprawa Himalaje - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Kłopoty sprawia też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy i Manaslu

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]