Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Chcesz zamówić sprzęt do drenażu limfatycznego? Skieruj się na ten adres.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ limfy. Jest sporo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi niewydolność serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]