czapsy, sztylpy

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]