Części do Citroena – gdzie je kupić?

Dowiedz się więcej o częściach Citroen Kraków

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są cenione z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, Xsara, Xantia, Nemo i Saxo. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to najczęściej olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, potrzebują też elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie niedrogo i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co niekorzystnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne części można zakupić online.

Lokalizacja firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]