Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Potrzebujesz płynu antybakteryjnego do rąk? Kliknij tutaj

Na każdym cm2 skóry dłoni może znajdować się aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się wirusy, pasożyty oraz bakterie, które wywołują poważne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (głównie z drobiu) czy jajek, gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]