Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Chcesz zamówić kask jeździecki? Powinieneś odwiedzić ten adres

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]