Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Poszukujesz kontenerów rolkowych? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się dużą wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Kiedy należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały miałkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]