Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Chcesz zamówić bluzy sportowe? Zobacz tu.

Każdy kto codziennie trenuje z pewnością spostrzegł, iż tylko stosowna odzież sportowa pozwala na taką aktywność w całkowitym komforcie. Kompletując zestaw do ćwiczeń, przede wszystkim tych outdoorowych, jak jogging, jazda na rowerze czy piłka nożna, pamiętajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe – materiał, z którego są uszyte wiele zmienia

Bluzy w wersji z kapturem, suwakiem lub bez od lat są już standardowym elementem powszedniej odzieży. Nie zadziwiają nawet w miejscach pracy, w których przedtem obowiązywały rygorystyczne reguły dotyczące ubioru. Bluzy traktowane są jako odzież typu lifestyle, dlatego że są komfortowe i nie ograniczają ruchów, a szycie ich z grubszych tkanin powoduje, iż to najlepsze odzienie wierzchnie na jesień oraz późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż posiadają dość podobny fason, są poniekąd inne niż bluzy casual. Te ostatnie z reguły wytwarzane są ze stuprocentowej bawełny lub bawełny z nieznacznym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei nierzadko wykonane są wyłącznie z poliestru. Jest to niezwykle mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega za szybko rozciąganiu i trudniej ją rozedrzeć. Dlatego też jest idealna do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na ogromne przeciążenia działające na nią w czasie dynamicznych ćwiczeń. Co więcej poliester bardzo dobrze odparowuje wilgoć ze skóry, dzięki czemu trenujący nie spędza kilku godzin w zawilgoconej od potu odzieży.

Bluzy sportowe zamawiaj w sklepach współpracujących z poważanymi markami

Używajmy przede wszystkim ubrań renomowanych marek. Niewątpliwie, należy wówczas przygotować się na wyższą cenę takiej bluzy, niemniej jednak w zamian otrzymujemy wysokiej klasy towar z lepszych tkanin, który zapewne posłuży nam dłużej. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma konkretne zastosowanie, nie powinno się ubierać zamiast niej lifestylowej odzieży, przykładowo bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe zabezpieczenia na łokciach, które ochraniają bramkarza w czasie wykonywania parad, a bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz chroniący przed podmuchami wiatru. Aby być pewnym, iż kupujemy oryginalne ubranie, róbmy zakupy w sklepach firmowych czy też prowadzonych przez autoryzowanych hurtowników, które oferują duży asortyment bluz sportowych męskich, damskich i dla dzieci.

Lokalizacja firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]