Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Chcesz kupić kremy przeciwzmarszczkowe do cery? Koniecznie odwiedź ten adres

Także młoda skóra bez mankamentów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego tak ważne jest, żeby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do wieku i typu skóry. Na szczęście nie jest to skomplikowane, ponieważ na rynku można dostać kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – czynnik, który łączy molekuły wody i w ten sposób zapobiega jej utracie, a ponadto czyni skórę bardziej miękką. Kremy tego typu mają w składzie też tłuszcze zwane ceramidami, które także powstrzymują utratę wody dzięki temu, iż zapełniają obszary pomiędzy komórkami skóry. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. We właściwym nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a jednocześnie umożliwia substancjom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dopasuj do wieku oraz rodzaju skóry

Kremy na zmarszczki dzielą się na kilka kategorii. Jednym z głównych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest dany preparat. Przy jego doborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]