Naturalne maski do włosów – skład i działanie

W tym miejscu kupisz maski nawilżające do włosów

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwe jest zasypianie z mokrymi włosami, stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy, farbowanie czy też korzystanie z niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów zapewniają dużo intensywniejszą odbudowę aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, powinno się je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, zaleca się używać ich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]