Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Lampę solną kupisz na https://bit.ly/3f4G4r6.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo dostosujemy je do wystroju wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, ponieważ nie ma brył kamiennych o bliźniaczych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne formy, przykładowo kuli lub piramidy.

Lampa solna a produkcja ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i delikatne, stąd poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]