Opony motocyklowe – radialne czy diagonalne?

Zamów oponę motocyklową na https://bit.ly/39W5EgC.

Bezspornie jednym z kluczowych podzespołów motocyklu są opony. Tylko one podczas jazdy bezpośrednio stykają się z powierzchnią drogi, tym samym to one w dużym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i wygodę jazdy. To mocne argumenty za tym, aby ich dobór uważnie przemyśleć i nie rozglądać się za oszczędnościami poprzez kupno niedrogiego ogumienia. Na co zatem zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy opony wysokiej jakości, a przy tym właściwie dostosowane do rodzaju motoru, upodobań oraz rodzaju przemierzanych zazwyczaj tras?

Opony do motocykli – modyfikacja rozmiaru może skończyć się tragicznie

Dla każdego modelu jednośladu przypisany jest jeden rozmiar kół, którego nie należy zmieniać. Chociaż w przypadku samochodów taka modyfikacja rozmiaru często może okazać się uzasadniona, to jednak dla kierowców motocykli zwykle pechowo się kończy. Szukając opon motocyklowych musimy zatem dokładnie trzymać się zaleceń producenta jednośladu, bowiem korzystanie z nieodpowiedniego ogumienia może bardzo silnie wpłynąć na sterowność oraz stabilność pojazdu.

Opony do motocykli – parametry, za sprawą których dobierzesz je do preferowanego stylu jazdy

Wybierając opony motocyklowe, pod uwagę należy wziąć także inne ich cechy, dzięki którym lepiej dobierzemy je do naszego stylu jazdy. Pod tym kątem najważniejszy jest indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą szybkość uda się rozwinąć na danych oponach. Niemniej ważny jest także indeks nośnościsygnalizujący, jakie maksymalne obciążenie zniesie wybrane ogumienie.

Opony motocyklowe – do jazdy terenowej i do motocykli sportowych

Podczas kupna opon motocyklowych warto przyjrzeć się też kształtowi ich osnowy, tj. karkasowi. Pod tym kątem odróżniamy 2 typy opon – radialne oraz diagonalne. Te drugie, z uwagi na wytrzymałe ścianki boczne oraz prostą budowę nadają się zwłaszcza do jazdy w terenie. Opony radialne natomiast charakteryzują się mniejszą deformacją oraz promienistym ułożeniem osnowy, które czynią z nich dobry wybór do maszyn wyczynowych.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]