Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. To również świetny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.