Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Odpowiedni stolik kawowy powinien być estetyczny w użyciu i funkcjonalny. Wypada też pamiętać, że jest to niebanalny element wystroju pokoju dziennego. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród licznych wariantów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika wypada zwrócić uwagę na kilka czynników. Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń domu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niewielką powierzchnię salonu, ale także bez wysiłku utrzymać w nim porządek. Można zastanowić się również zakupem modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i świetnie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele o kształcie hexagonu można swobodnie łączyć z dowolną ilością elementów. Natomiast osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, poleca się ławy albo stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład zrobionym z europalet. Niestandardowym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc mniej więcej 45-50 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.