
Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza
Problem pułu zawieszonego w powietrzu dotarł już do świadomości statystycznego mieszkańca Polski i sporadycznie jest banalizowany. Polacy dostrzegli, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Dopóki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.
Oczyszczacze powietrza – sprzęt od popularnych producentów
Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba pojawienia się dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych chorób układu oddechowego narażeni są przede wszystkim mieszkańcy większych miejscowości oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Cado, GREE bądź Webber, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, zatem nie jest to w tej chwili coś nowego na krajowym rynku. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one też inne dodatkowe funkcje.
Typy i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza
Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo kupimy sprzęt najlepsze do danej objętości pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, więc bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pokojami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz bakterie, które mogą wywoływać rozmaite choroby bądź reakcje uczuleniowe, a także niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje mocniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada także detektory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.