Tablica korkowa – przydatna w domu, biurze i szkole

Tablica korkowa – zdaje się całkiem pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i urzędach.

Jak zwykle używamy tablic korkowych?

Z reguły natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, turniejach, balach czy wywiadówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, żeby tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – wykorzystaj je w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy użyć tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.