Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Dowiedz się, gdzie zamówić okiennice ozdobne.

Projektując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w europejskich domach

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale większość z nas zapewne kojarzy je z telewizji bądź kina, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i Afryce Południowej.

Praktyczne zastosowanie shuttersów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają także pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie elegancki wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości domu. Należy dodatkowo podkreślić, że shuttersy są regulowane bez użycia linek, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotliwych psów i kotów, które rozerwać wiszące żyłki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]