poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]