Zastosowanie i składniki meszu dla koni

Więcej o meszu dla koni.

Mesz to odżywcza karma, którą można podawać każdemu koniowi bez względu na jego codzienny stopień aktywności i tryb życia. Co ważne, mesz lekko się trawi i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których celem jest między innymi uregulowanie pracy jelit, a także wzmocnienie układu trawiennego.

Co jest podstawą meszu?

Przyrządzanie meszu dla konia na własną rękę jest procesem raczej czasochłonnym, jednak nie jest to nazbyt złożone, a składniki do tego niezbędne są są łatwo dostępne. Bazą każdego meszu dla konia są otręby pszenne, siemię lniane i owies. W części przepisów na mesz wymienia się sól, jednak proponujemy podać ja zwierzęciu w jako lizawkę, która da mu większą radość. Do uprzednio wyszczególnionych produktów mesz można uzupełnić o pozostałe frykasy uwielbiane przez konie, takie jak cząstki bananów, mięta, szałwia, lucerna oraz koper włoski. W sieci można znaleźć masę najrozmaitszych przepisów na mesz dla koni, od niezmiernie prostych do takich z rozbudowaną listą komponentów. Warto przetestować kilka z nich, by odkryć, który ostatecznie spodoba się naszemu koniu.

Gotowy mesz można nabyć w sklepach z produktami dla koni

Warto nadmienić, iż rekomenduje się podawać mesz zdrowym zwierzętom średnio 2 razy na tydzień, natomiast koniom chorym na wrzody, kolki i pozostałe schorzenia związane z trawieniem, specjaliści polecają taki posiłek częściej, także codziennie. Nadzwyczaj istotne jest, żeby mesz podawać koniom na ciepło. Dlaczego? Jeden z głównych ingredientów meszu, to jest siemię lniane, po zagotowaniu formuje kisiel, który później otacza układ trawienny zwierzęca, co w rezultacie zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Z uwagi na to, iż ugotowanie meszu zabiera z reguły 3 godziny, w sklepach można zamówić gotowe mieszanki, które po zalaniu ciepłą wodą można już po kilku chwilach dać do spożycia koniowi.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]