Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Sprawdź przykłady zastosowania.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Ale ten moduł osłony okna można wykorzystać również w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła docierającego do pokoju

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że wspaniale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim większą część dnia. W związku z tym warto zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie przytulny. Opcja wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, gdy chcemy włączyć serial, lub jego częściowe ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma jak powszechnie wiadomo duży wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym shuttersy tworzą mocną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w kuchni, w pokoju dziecka czy w łazience.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]